سگ نژاد شیتزو ؛ مشخصات ظاهری و ویژگیهای رفتاری

سگ نژاد شیتزو جز نژاد سگ های عروسکی و یکی از محبوب ترین ومعروف ترین نژاد های جهان است محبوبیت این نژاد گاهی تا این حد است که با وجود تنوع بسیار زیاد در سگ های گونه عروسکی عده ای این نژاد را حتی با وجود قیمت بالایی که دارد به موارد دیگر ترجیح می دهند.
در مورد سگ های عروسکی باید گفت محبوبیت این نژاد را از زمانی می دانند که زندگی ماشینی باعث بیکاری افراد شد. به طور کلی این سگ ها به گونه ای هستند که برای زندگی با انسان هماهنگ شده اند و به سگ های افراد اشرافی و امپراطور ها معروف می باشند.

از گونه‌های مختلف می‌توان به پودل عروسکی، شی‌هوا و شیتزو که معروف‌ترین نژاد‌های آمریکایی می‌باشند اشاره نمود.

این سگ های عروسکی معمولاً کمتر از 30 سانتی متر قد و کمتر از 5 کیلو گرم وزن دارند.

اصل و ریشه

اصل ریشه سگ نژاد شیتزو را عده ای مربوط به چین می دانند و حتی نام شیتزو از یک نام چینی گرفته شده است و معنای آن سگی است که از لحاظ ظاهر شباهت زیادی به شیر داشته باشد. بعد ها این سگ از چین به اروپا برده شد. در نقاشی های موجود در موزه لوور و نقاشی های که از درباره فرانسه و انگلستان در قرن 18 و 19 کشیده شده است تصویر سگ های کوچکی دیده می شود که شبیه شیر هستند.

این زمان را اولین باری می دانند که سگ شیتزو از چین به اروپا آورده شده است.

شکل ظاهری و مشخصات نژادی

سگ نژاد شیتزو یک سگ کوچک با پوزه بسیار کوچکی نسبت به سگ های دیگر است چشم های این سگ معمولاً تیره و گود رفته می باشد. یکی از مهمترین ویژگی ها در شناسایی شیتزو موهای بدنش می باشد. شیتزو دارای مو های نرم ضخیم و بسیار بلند است که جزء ویژگی های نژادی حیوان است. این حیوان دارای گوش های افتاده ای می باشد. این گوش ها به وسیله مو های پر مانندی پوشیده شده است. یک دم پشمالو در انتهای بدن دارد.

مو های جلوی صورت و پیشانی حیوان معمولاً بسیار بلند می شود. به همین علت مو ها را با یک روبان بالای سرش می بندند که سگ بتواند به راحتی اطرافش را ببیند.
سگ نژاد شیتزو از نظر جثه سگی است که طول بدنش از ارتفاع آن بسیار بیشتر است و در صورت بلند بودن مو ها به نظر می رسد که روی زمین می خزد.

رنگ بندی

سگ نژاد شیتزو از جمله نژاد هایی است که در همه رنگ ها دیده می شود. رنگ های سفید، قهوه ای، مشکی و خاکستری در ایران بیشتر دیده می شود. اما رنگ های جگری، آبی و بلوطی هم گزارش شده است.
بینی این سگ معمولاً تیره است به جز در رنگ جگری که بینی هم جگری رنگ است و در موارد خاکستری که بینی کمی سفید دیده می شود.

سگ نژاد شیتزو بسیار با نژاد های دیگر ترکیب و هیبرید گیری شده است به همین دلیل رنگ بندی های بسیار متفاوتی در آن دیده می شود. شیتزو تریر یکی از معروف ترین هیبرید هایی است که دیده می شود.

سگ-نژاد-شیتزو-2
سگ-نژاد-شیتزو-2

سایز بندی

سایز حیوان بر اساس دایره المعارف بریتانیکا و مراکز رسمی ثبت اطلاعات حیوانات به صورت زیر است:

نر:

وزن : kg 4-7

ارتفاع : cm 20-28

ماده:

وزن : kg 4-7

ارتفاع : cm 20-28

همان طور که مشاهده می شود وزن و ارتفاع در نر و ماده سگ نژاد شیتزو تفاوتی ندارد البته تفاوت ها در اندازه این سگ بسیار زیاد است ولی موارد ذکر شده بر اساس اکثریت بود.

رفتار – خلق و خو

شیتزو سگی بازیگوش بسیار صمیمی و عاشق بازی است و دیدن علائمی همچون بازیگوشی پر سر و صدا بودن و علاقه به آشنایی با افراد جدید از جمله ویژگی های سلامتی این حیوان است. شیتزو سگی است که در ریشه متعلق به اشراف چینی بوده و عده ای اعتقاد دارند که اگر در یک مکان مجلل نگه داری شود سالمتر می ماند.

سگ نژاد شیتزو سگی مهربان و کمی پر سرو صدا و بازیگوش است. در آپارتمان به راحتی بازی و زندگی می کند. درجه بندی جهانی رتبه 70 را برای نژاد شیتزو در نظر گرفته است از این حیث که این نژاد از دیدگاه هوش و یاد گیری کمی ضعیف بوده در سطح پاینتری قرار دارد.

نگه داری ظاهر زیبا

ظاهر زیبا و مو های بلند سگ نژاد شیتزو که تا زمین می رسد نیاز به نگه داری هایی دارد تا شکل خود را به همان صورت حفظ کند وگر نه بسیار زشت خواهد شد و برای خود حیوان هم بیماری آور می شود. موهای بلند شیتزو نیاز به شانه شدن روزانه با برس فلزی دارد تا از کرک شدن و گره خوردن آن جلوگیری شود و زیبایی خود را حفظ کند. مو ها در تمام قسمت های بدن شیتزو به جز کف دست ها و ناحیه مقعد حیوان دیده می شود و تمام نواحی احتیاج به شانه شدن دارد.

به علت بینی کوچک و صورت صافی که شیتزو دارد هنگام غذا خوردن تمام صورت حیوان کثیف و آلوده به غذا می شود. به همین خاطر بعد از غذا خوردن حتما نیاز به تمیز کردن و شستن دارد تا از بو گرفتن و تجمع باکتری روی صورت حیوان کاملاً جلوگیری شود. یکی از عادت هایی که معمولاً به سگ شیتزو آموزش می دهند آب خوردن به کمک بطری های مخصوص است که از خیس و کثیف شدن صورت حیوان جلو گیری کند.

سگ نژاد شیتزو قهوه ای
سگ نژاد شیتزو قهوه ای

بیماریهای متداول سگ نژاد شیتزو

مشکلات و بیماریهای سگ نژاد شیتزو بسیار فراوان است و بستگی بسیار زیادی به نوع زندگی، اصالت نژاد و تغذیه دارد. اما تعدادی از مشکلات که رایج تر است و بیشتر در این نژاد دیده می شود در اینجا ذکر می شود.

مشکلات ژنتیک :

1) بیماری های کبدی در سگ نژاد شیتزو بسیار شایع است.

سیروز کبدی در شیتزو های پیر دیده می شود.

این بیماری یک بیماری کبدی است با از کار انداختن گردش و فیلتراسیون کبدی حیوان را دچار اختلال می‌کند.

2) تحلیل رفتن استخوان لگن:

این عارضه نیز که در بسیاری از سگ ها شایع است در شیتزو هم دیده می شود باعث عوض شدن زاویه پاهای حیوان و برگشتن این زاویه با سمت عقب می شود و در نهایت مشکلات حرکتی فراوانی برای حیوان ایجاد می کند.

3) اکثر شیتزو ها به دلایل گوناگونی دچار مشکلات تنفسی می شوند. می دانیم شیتزو ها داری پوزه بسیار کوتاهی هستند تغییرات دما می تواند به راحتی به سیستم تنفسی حیوان آسیب برساند.

دمای بالاتر از 25 درجه سانتی گراد باعث آسیب می شود.

گاهی در موقع نوشیدن آب توسط حیوان آب می‌تواند به راحتی وارد سینوس‌ها شود و جلوی تنفس را بگیرد.

همچنین فضای اطراف چشم های حیوان باید هر روز چک شود و وجود یا عدم وجود موکوس در آن بررسی شود و در صورت زیاد بودن موکوس بخش اضافی آن پاک شود ( در مورد چگونگی انجام این کار باید حتماً با دامپزشک مشورت شود) در صورت استفاده از بطری برای آب و یا استفاده از آبی که دارای کلر نباشد می تواند موکوس را در حد پایینی نگه داشت.

4) دیسک کمر:

به علت طولانی بودن طول ستون مهره‌ها گاهی شیتزوها دچار عارضه شدید دیسک کمر می‌شوند.

5) گاهی موارد آلرژی شدید در موهای شیتزو که به نام HYPOALERGIV COAT معروف است، دیده می‌شود.

این مورد می تواند منجر به ریختن موها و یا واکنش های شدید پوست در این حیوان شود.

بهتر است شیتزو را از عوامل حساسیت زا دور نگه دارند.

در صورت بروز آلرژی به دامپزشک مراجعه شود.

طول عمر

تفاوت ها در خصوص عمر سگ نژاد شیتزو زیاد است اما به طور معمول بین 10 تا 20 سال عمر مفید دارد.

تفاوت ها

تفاوت ها درباره گونه‌های شیتزو بسیار زیاد است و گونه‌های زیاد از موارد mix گرفته تا شیتزو‌های اصیل دیده می‌شود.

اما به طور کلی دو نوع تقسیم بندی وجود دارد به نام AKC و KC.

اولی مربوط به کشور آمریکا و دومی مربوط به انگلستان است.

به طور کلی شیتزو‌های دسته اول ظریف‌تر با سینه باریک، دست و پای کشیده و رنگ‌های بیشتر سفید است.

دسته دوم دارای جثه های درشت سینه فراخ و رنگ های متنوع تری تری می باشند.

در صورت تمایل با مراجعه به سایت مراکز AKC و KC اطلاعات دقیق هر دسته را دریافت نمایید.

182 دیدگاه برای “سگ نژاد شیتزو ؛ مشخصات ظاهری و ویژگیهای رفتاری

 1. 07-homi-Boozer گفته:

  سگ نژاد شيتزو ترير بسيار بأمره و زيباست و من دوست دارم يكى إز أين سگ ها را داسته باشم اما پدر و مادر من إز سگ بدشان مي آيد و هرگز برأيم يك سگ شيتزو ترير نميخرند😔در حالي كه من فقط ١١سال دارم و به يك دوست باوفا و خوب نياز دارم اگر آنها برايم يك سگ بخرند من ديگر هرگز غم و غصه اي ندارم نام من هما ……… است و در خيابان ……… اهواز زندگي ميكنم .

   • روژین گفته:

    سلام منم ۱۱ سال سن دارم و یه سگ شیتزو سوپر فلت دارم این سگ خیلی بامزه است و الان ۶ ماهش است ولی سگ ولی کوچیکی هست. من پیشنهاد میکنم که شیتزو تریر نگیر چون هم بزرگ میشه هم دوستم گرفته بود و خیلی خیلی ناراضی بود چون سرش کلاه رفته بود. راستی منم اهواز زندگی میکنم.😁😁😁😁

  • Sadaf گفته:

   پدر منم اوایل اینجوری بود ولی وقتی آوردمش عاشقش شد سعی کن زیاد سگ سگ کنی و هی عکس سگای کوچولو رو نشونشون بدی و بهشون نشون بدی تا واقعا دلت میخواد و بهشون بگی که همه کاراشو خودت میکنی

   • نازی گفته:

    سلام آیا شما میدونید برای خرید یه شیتزو کجا باید مراجعه کنم

    • payam.rp گفته:

     سلام من آشنا دارم خیلی ادم مطمئنی هستن خودم تاحالا دوتا توله شیتزو کراس فلت خیلی ناز ازشون خریدم و اکثر بازیگرها ازشون سگ خریدن،پشتیبانی و مشورتشون هم واقعا محشره اگه مایل بودید تماس بگیرید معرفیتون کنم

     • علی گفته:

      سلام لطفا شماره تماس آشنای شما که فروشنده سگ هست . برای بنده واتساپ یا پیامک کنید . متشکرم

     • سپیده گفته:

      سلام کدوم شهر هستش و چجوری میتونیم بخریم

    • مریم گفته:

     سلام من دوتا سگ شیتزوتریر ماده ۴۰روزه دارم برای فروش خواستین در خدمتم

    • مریم گفته:

     سلام من دوتا سگ شیتزوتریر ماده ۴۰روزه دارم برای فروش خواستین در خدمتم
     ۰۹۰۱۶۱۰۵۶۹۸ شماره تماسم هرکی خواست بزنگه

     • اسماعیلی گفته:

      سلام
      من یه سگ شیتزو تریر خریدم ظاهرا یک سالشه
      چطوره خوبه؟

    • جلال گفته:

     سلام نازی من یک شیتزوی ۳ماهه دارم میخوام بدم به کسی که واقعا مواظبشه

     • محسنی گفته:

      سلام
      من میگیرمش ازت و‌قول میدم ازش مواظبت کنم
      هروقتم خواستی میتونی ببینیش کجا باید بیام؟

     • حميد رضا گفته:

      سلام ميشه عكسش را بفرستيد من واسه دخترم ميخوام

     • سخاوت عبدالهی گفته:

      سلام عزیزم ترو خدا بدینش به من مثل بچم ازش نگهداری میکنم

     • Tata گفته:

      سلام من هم خیلی مشتاقم برای نگهداری نژاد شیتزو از جون ودل مایع میزارم.

     • ایلیا گفته:

      و من هم یدونه نر دارم تازه ۲ روزه خریدم خیلی با مزه هست

    • پریا🧡🧡 گفته:

     سلام من شیتزو کراس دارم و یکیشون دوساله است و اون الان بچه به دنیا آورد و بچه‌اش الان دو هفتشون هست خیلی نژاد خوبیه عاشقشم اسمشم کره و اسم اون یکی پتو هست😍❤️

     • امیر گفته:

      بادرود. من یه شیتزو ماده یساله دارم.. این نژاد تو یه زایمان معمولا چندتا توله میزاره؟ دنبال یه نر خوب وقشنگ میگردم برا جفت گیری‌..اصفهانم

     • رضا گفته:

      سلام داداش مال منم الان رفته توی سه ماه غذا خشک آماده از بیرون واسش می‌خری یا خونگی خودت درست می‌کنی اگه میشه یه توضیحی بده دمت گرم رضا از مشهد

  • Abbasi گفته:

   سلام دخترم. من یک سگ شیتزو دارم خیلی مهربونه. دختر هم هست اگر خواستی بعضی وقتها با اجازه بزرگترهات بزارم پیشت

   • ساحل گفته:

    سلام منم شیتزو فلت با اشپیتز دارم دوتاشون نرن دنبال مادم براشون برا جفتگیری و توله هاشون نصف نصف البته من برا فروش. نمیخوام

  • امیر گفته:

   سلام: می خوام یجایی رو اشنا کنم براتون که سگاش زیر ۴ هستش و خیلی خوبه کسی می خواد شماره مو میزارم بیایین واتساپ پیام بدین تا پیج رو براتون بفرستم.

  • Sami گفته:

   هما جان منم اوایل پدر مادرم به سگ راضی نبودند بعد به مادرم گفتم من خودم همه ی مسئولیت هاشو قبول میکنم

  • ماهان گفته:

   ببین منم هم سن تو بودم این شکی بودم تا اینکه بابام یدونه سگ شیتزو از نزدیک دید مال کارگرش بود خیلی خوشش اومد عاشقش شد حتی مامانمم راضی کرد و برام یکی خرید

 2. روزبه گفته:

  شیتزو عالی ترین و دوست داشتنی ترین سگ اپارتمانی هست ک دیوانه وار وفادار و عاشق صاحب و اعضای خانواده هستش من امروز تولد 19 سالگی سگم رو پشت سر میزارم و خدا رو شکر ب هیچ عنوان اثار پیری و بیماری رو نداره فقط کمی خوابش بیشتر شده اسمشم برفی خان خوشگله دامپزشک وقتی دیدش باور نمیکرد سنش رو اینقدر باشه و تا این حد سر حال و رو فرم باشه

  • سحر گفته:

   سلام. خداروشکر که سگتون سلامت. منم تازه شیتزو گرفتم میشه کمکم کنید چجوری ازش نگه داری کنم

  • Nooshin گفته:

   سلام
   رسیدگی های خاصی که انجام دادین چیا بود و اینکه چجوری راجع دسشویی و غذا یادش دادین؟🤦‍♀️

   • سامان گفته:

    سلام ببینید برای دستشوییش باید قطره های مخصوص دستشوییشون بگیرین و بریزید اونجا که میخوایید دستشویی کنه
    برای غذاشونم من غذا خشک مارک مفید رو با مکمل پیشنهاد میکنم غذا خشک مارک دیگه ای هم میتونید بگیرید ولی سگ های من این مارکو خیلی دوست دارن مکملشم شبیه کنسرو لوبیاست😂که توی بسته ریخته باشن فقط غذا خشکشو هواستون باشه برای سگ کوچیک باشه

    • بهمن گفته:

     سلام دوستان هموطن عزیز . از دوستان عزیز یک خواهشی مهمی دارم که بجای کلمه تحقیر آمیز پارس کردن که عربها هزار چهارصد سال پیش متاسفانه وارد ادبیات عامیانه ما ایرانیها کردند .لطفان از کلمه واق واق استفاده کنیم با تشکر از همه شما عزیزان هموطن گلم ، بابت توصیه ها و راهنماییها و اموزشها. سپاس و بدرود .

     • سمیرا گفته:

      دمتون گرم ،من هم یک سگ شیتزو مالتیز شش ماهه دارم فوق العاده باهوش و دوست داشتنیه،و همین صحبت شمارو برای بقیه دارم پارس کلمه تحقیر آمیز به ما پارسی زبانان است که واقعا جای تأسف داره و بهتره این کلمه رو حذف کنیم و واق واق رو جایگزین کنیم،سپاس

     • رسول تهرانی گفته:

      احسنت
      به نظرم حای پارس ،بکیم اهلا وسهلا نیکنه ،یا اصلا بگیم سلام میکنه ،والا،😁

   • نینا گفته:

    سلام ، شیتزو سگ دوست داشتنی ای هست، میتونین روزی دوبار بیرون ببرینش که دستشویی کنه، که دیگه عادتش بشه ، ولی اگر حوصله ی بیرون بردنش رو ندارین پد مخصوص دستشویی سگ رو بگیرین به همراه روزنامه یا صفحه ی مشبک توی پت شاپ ها میفروشن. روش قطره بریزین (قطره مخصوص رو پت شاپ ها دارن) برای غذاشم غذای مخصوص سگ نژاد کوچیک پتمال بخرین واقعا عالیه و سگتون رو روی وزن و سالم و خوشحال نگه میداره کلی هم ویتامین داره. یه کاسه آب هم کنار غذاش بزارین تا خودش بره و غذاشو بخوره…

  • گیلدخت گفته:

   سلام خدا رو شکر که اینقدر سگ تون سالم و سلامت ِِ
   میشه شماره شما رو داشته باشم که از تجربیات شما استفاده کنم.

  • علیرضا گفته:

   عزیزم یا دارین اشتباه می کنید و یا اینکه اغراق آمیز صحبت می کنید .
   من دامپزشک هستم و همانطور که خودتون هم می دونین امکان نداره شیتزو 19 سال عمر کنه و باز هم شنگول و بازیگوش باشه.
   سگ های نژاد شیتزو حداکثر در بهترین شرایط نگهداری 20 سال عمر می کنند که باز هم این 20 سال کمتر پیش می یاد وبطور معمول و عموم می توان گفت شیتزو بین 15 تا 18 سال عمر می کنه و تعداد کمتر از انگشتان دست به 20 سال میرسند

  • M....a گفته:

   سلام من تصمیم گرفتم یه سگ شیتزو دوماهه بگیرم ممنون میشم اگه بگید قیمت نگهداری ماهانه چقدره؟؟

  • رضا گفته:

   Iحسنت حتما در بهترین و ایده آل ترین شرایط ازش نگهداری کردید منم یه توله شیتزو تری کالر دو ماهه تازه گرفتم دهنم سرویس شده واسه نگهداریش چون خودم هم خیلی حساس و وسواسی هستم و باید همه چیز در بهترین شرایط واسش مهیا باشه ولی خداییش خسته کننده است در نهایت به اون تایمی که باهاش خوش میگذروننی ارزش داره 😉😂😍

 3. نادر کاظمی گفته:

  من الان یک ماه هست یه شیتزو 4 ماهه قهوه ای رنگ.ماده خریدم.بسیار باهوش و با نمکه کارهاش و احساس شادی یا غم رو کاملا میفهمه.
  مسئله ای که هست و واقعا ازارم میده دستشویی هست که بعضی وقتها روی پت و بعضی اوقات بیشتر هم مدفوع روی زمین میکنه البته داخل پارک هست.بسیار سگ عاطفی عاشق بغل و نوازش ولی این مورد دستشویی رو نمیدونم چیکار کنم.کمکم کنید خواهشا هرکی تجربه موفق داره

  • لیلا گفته:

   سلام دقیقا درسته باید براش وقت بزاری من هم دارم ولی الان سه هفته یاد گرفته توی خونه دستشویی نکنه …من هر غروب میبرمش پارک یا طبیعت

  • نفس گفته:

   من سگم خودم دستشوئیش آموزش دادم ، داخل پارک روزنامه بچینید همه جاش ، تیکه ای که روش دستشویی کرد جابه جا کنید ، بعد تعداد روزنامه ها باید کم کنید ولی حتما روزنامه ای که دستشویی کرده نگه دارید ، تا سه روز این روند ادامه بدین ، از پارکش هم نباید تو این سه روز در بیاد ، بعد هر جا روزنامه باشه متوجه میشه اونجا جایی دستشویی من کاغذ گذاشتم در آخر داخل دستشوئی یاد گرفت

  • مهرداد گفته:

   سلام سگ شیتزوخیلی سرکش هستش ومن هر روشی روبخوای طی چندماه رفتم پدگذاشتم روزنامه چیدم وفقط یه راهی هست که اون حوصله زیاد میخادش که روزنامه بچینی هر روزیکی ازروزنامه هارو برداری که من واقعیتش حال حوصله اش رونداشتم وخسته شده بودام ازمدفوع کردناش که تصمیم گرفتم ردش کنم برحسب اتفاق یه روزاومدم دیدم مدفوع کرده حرصی شدم گردنش روگرفتم بردم یه چند دقیقه بالاسرمدفوعش گرفتم طوری که مدفوعش روببینه وسرش دادکشیدم زیاد ویه دوساعتی اصلامحلش نذاشتم میخاست بیاد روپام نمیزاشتم. همین شد چارش الان تادستشویش میگیره میادهی پنجه به پام میکشه که یعنی منو ببربیرون دستشویی دارم خونه هم که نباشیم دیکه محاله مدفوع یاجیش کنه ولیکن صبحهامیبرمش دیگه تاظهرکه میام معولا نداره مدفوع ازدردبلا راحت شدم وخیلی بیشتربیشترعاشقش شدم عین یه بچه که بزرگترش روصدامیکنه اینم هرجا ازخونه باشه تادستشویش بگیره بدومیکنه میادپنجه میکشه به پام

   • Kasra گفته:

    … عزیز، هرچیزی راه و روش خودش رو داره.اگر حال و حوصله سگ داشتن نداری خب مگه مجبوری که سگ داشته باشی!! تمام حیوونا نیاز به آموزش دارن که اونم حوصله میخاد که تو نداری،در ضمن استخوان گردن شیتزو خیلی ظریفه ،سگ بیچاره چه شکنجه ای شده

   • رسول تهرانی گفته:

    سلام،خیلی بی رحمی ،ولی دمت گرم،خیلی هم با حالی،ایوال،چند بار پیامت رو خوندم ،با حال بود ،دمت گرم،سگ ها هم هین بچه ها میمونن،انگار تا بهشون سخت نگیری ، باهات لج میکنن،وقتی جدی بشی،و محلشون نذاری،ماستشونو کیسه میکنن،و حرف گوش کن میشن👍👍👍👍

  • داود گفته:

   درود به شما بهترین روش برای آموزش دستشویی محدود کردن سگ بوسیله پارک سگ هستش تو نت سرچ کنید و فیلم هاشو ببینید تو آپارت هم پیدا میشه 1 ماه وقت بزارید با حوصله مطمن باشید جواب میده

  • روژینا گفته:

   باید وقتی میخواد دستشویی کنه به محل دست شویی ببری و کلمه ی خاصی رو بگی ۱ هفته این رو تکرار کن وقتی اون کلمه رو میگی خودش میره

 4. مریم گفته:

  من یک شیتزو تریر ۶ ماهه دارم
  چی بگم از نازنین بودنش
  چی بگم از شیطنتهای شیرینش
  چی بگم از محبتش
  ماهه ماه
  ۱۰ روزه آوردمش ولی به اندازه بچه هام دوستش دارم
  فقط مشگل جیش وپی پی دارم باهاش
  توپارک نگه میدارم

  • پیمان گفته:

   سلام.راحت میتونین یادش بدین رو روزنامه انجام بده خواستین بگین یادتون بدم

   • لیلا گفته:

    بزرگترین مشکلش این هست که خودش رو نگه میداره تا از خونه ببرمش بیرون و کل روز خوابه

    • Sadaf گفته:

     دوست عزیز اوایل پوشکش کنین تا خودتون اذیت نشین بعد سعی کنین یه جایی که زیاد تو دید نباشه تا سگ احساس راحتی کنه رو براش فراهم کنین ولی جایی که خودتون بتونین حواستون بهش باشه هر چند ساعت یه بار ببرینش جای دسشوییش و بهش بگین اینجا جای جیشته و اینجا دسشویی کن یا پوشکشو باز کنین و بزارین جای دسشوییش تا بوش بکشونتش اونجا هر موقع دیدین داره یه جای دیگه دسشویی میکنه بلند دست بزنین این کار خود به خود دسشوییش رو متوقف میکنه و زودی بلندش کنین و بزارینش جای دسشوییش!یاد که گرفت با کجا دسشویی کنه و شما دیدین که میره همونجا تا دسشویی کنه بهش تشویقی بدین و نازش کنین بعد میتونین پوشکشو باز کنین و کلا پوشک کردن و بزارین کنار
     ایشالله که زودی یاد بگیره

   • اروین بن سعید گفته:

    سلام داداش جون مادرت به من یاد بده شمارم میزارم تورو خدا بیاین وات بهم بگین 09172170662

   • محبوبه گفته:

    سلام میشه به منم کمک کنین اخه ی شیتزو دوماهه دارم ک تو پارک هستش فقط گاهی برای بازی میارمش بیرون ولی خب از اینکه بخواد جایی رو کثیف کنه دلهره دارم و سریع میبرمش تو پارک

  • معصومه گفته:

   سلام خاک سگ بخر یه ظرف بزار یکم از مدفوعش بزار داخلش یکبار ببرش اونجا دسشویی کنه دیگه فقط اونجا کارشو انجام میده

   • نیما دیبا گفته:

    سلام. شیتزو اصلا با خاک میونه خوبی نداره و خیلی مستعد حساسیت هست و برای دستشوییش از روزنامه استفاده کنید توی ظرف مشبکش و همچنین قطره ، خاک خیلی دردسر داره هم برای شما هم برای حیون

 5. تارا گفته:

  من شیتزو دارم عاشق منه خودم بچم به مادرم پارس میکنه و بابام و همه ی خانوادم فقط با من بازی میکنه وقتی یکی اسباب بازیشو برمیداره میگه بیا نمیاذ فقط خودم❤❤❤❤

  • Sadaf گفته:

   آخه چون سُرب داره وقتی میره جاش دسشویی کنه بعد چون اونجا دسشویی کرده خیس میشه و بعد کف دستاشو لیس میزنه و این سربا میرن تو معدشو مریض میشه !!روزنامه خوب نیس باید براش پد مخصوص دسشویی بگیرین
   من واسش یه ظرف مخصوص گذاشتم توشم پد گذاشتم روزی یه بارم پدشو عوض میکنم مهمونی هم که میریم پوشکش میکنم
   یه کوچولو سر پاره پاره کردن پلاستیک و دستمال کاغذی مشکل داریم همین و در کل خییییییییییییییییییییییییییییییییلی جیگر و مهربونن😻😻🐕🐕

 6. ویدا گفته:

  من یکسال و نیمه شیتزو دارم انقدر بهم وابسته شدیم که بدون هم نمیتونیم هم من هم اون خیلی درک بالایی داره و خیلی هم سگ با ادبی هست توی دو روز جای دستشویی رو یاد گرفت روی تراس خونه همیشه یکم در تراس رو باز میزاریم خودش میره جیش میکنه منکه واقعا راضیم و هیچ مشکلی ندارم خداروشکر

 7. mahi گفته:

  توله ها بعداز بازی و اب خوردن وبعد از بازی دستشویی میکنن اگر اون موقعه ببرینش دستشویی و اگه کارشو اونجا انجام داد تشویقش کنید چون سگ ها متوجه میشن که کاره درست یا غلطی کردن که تشویق یا برعکس تنبیه میشن.اگه تو خونه دستشویی کرد باید بهش بگید که اینجا جایه این کار نیست وبعد ببریدش جایی که باید دستشویی کنه وبگید که جیش اینجا با تمرین سگتون متوجه میشه

 8. شیتزو جان گفته:

  یه قطره مخصوص دسشویی هست ک اگه اونو بگیرین رو کاغذ بزنین بوی اونو متوجه میشه و میره اونجا کارشو انجام میده بدون هیچ دردسر و اموزشی

 9. مهسا گفته:

  با سلام .من سه چهار روز هست یک شیتزو پیکینز دو و نیم ماه گرفتم.خیلی وابسته ست جوری که اگه جلوش نخوابم مرتب پارس میکنه و کلافم میکنه.چجوری باید بفهمه که تنهایی کاراشو بکنه؟اینجوری حتی نمیتونم بیرون برم.لطفا کمکم کنید.

  • سجاد گفته:

   دقیقا منم همین مشکلو داشتم چند روز ب حرفش گوش ندادم و گذاشتم پارس کنه بعد ک دید فایده ای نداره دیگه ادامه نداد و الان تنها میخابه و مشکلی ندارم

  • Sadaf گفته:

   سلام دوست عزیز این کوچولوی شما باید یاد بگیره تنها باشه!سعی کنین اوایل تا عادت کنه زیاد باهاش بازی نکنه سعی کنین بزارینش تو اتاق و برین بیرون! سگا باید یادبگیرن تا تنها باشن !!!هر موقع پارس کرد دعواش کنین و بهش بگین که نباید پارس کنه اگه شما قاطع باهاش رفتار کنین زود یاد میگیره وگر نه سنش از ۱ سال بیشتر شه دیگه نمیشه تربیتش کرد اونوقت بی ادب و خسته کننده میشه!

 10. محمد گفته:

  سلام من یک سگه شیتزو سفید و قهوه ای دارم سگ با هوشی است و36 روز بیشتر ندارد یک مشکلی که باها ش دارم اینه که همه چیز رو گاز میگیره و علاقه زیادی به لیس زدن دست و پا داره.

  • ممد مهدی گفته:

   سلام محمد گاز گرفتن و لیسیدن از توله بودن اون هست.
   براش دندانی سگ بگیر.

 11. پرلا گفته:

  سلام من پرلا هستم أز تبريز خواستم بگم كه زياد به حيوانات خانگي وابسته نباشين چون ديروز سگ من كه اسمش odi بود أز دنيا رفت و حالا حالا به وخدم نيامدم .😔🖤🖤

 12. Maryam گفته:

  سلام دوستان من ی سگ شيدزو ترير اصیل نر دارم 5ماهشه کاملا اجتماعی و مودب و سرزنده و شادابه اسمش( باکی) هست با وسایلش ميفروشمش بیرون از خونه پی پی میکنه رو پد هم دستشويي ميکنه خیلی ناز وخوشگله ولی متاسفانه مجبور هستم ک بفروشمش لطفا درصورت تمایل ب ايدي تلگرام من پیام بدید ممنون @Ma363mr

 13. لیلا گفته:

  سلام. روزتون بخیر. من ی سگ نژاد پامر پیکینیز گرفتم تازه دو ماهشه. میشه به منم یاد بدید روش آموزش دستشویی رو

 14. محمدرضا گفته:

  میخوام شیزو بگیرم برای کارای اولیه باید چیکار کنم؟؟ چطور اخلاقی باهاش داشته باشم؟؟ چطور باهاش خو بگیرم؟؟ قربونتون اگه بگین❤

  • علیرضا گفته:

   قبل از خرید برای اطمینان از اصالتش از فروشنده بخواه که حتمن مولدهاش رو بهت نشون بده

 15. محمدرضا گفته:

  شنیدم سگ شیتزو بیشتر دختر پسنده آیا درسته؟؟ نگیرم دخترا جمع شن دورم خخ یه مسئله که هست این مادر ما خیلی حساسه به فرش و کثیف کاری کجا باید تمرین خرابکاری هاشو بدم همون دسشویی

  • علیرضا گفته:

   نترس اگه دخترا جمع بشن واسه خودت نیس بخاطر سگه
   داخل حمام تمرین کن تمیز تره

 16. علیرضا گفته:

  بهترین و با صرفه ترین روش استفاده از دشتشویی سگه و بدترین روش روزنامه س چون ممکنه اونو بخوره که مواد سمی داره

 17. سام جعفرزاده گفته:

  این سگ بسیاریها بامزه است من خیلی دوست دارم از سگ شیتزو داشته باشم

 18. باران گفته:

  سلام من ۱۴ اسفند ینی ۲۷ روز دیگه قراره سگ شیتزو بخرم
  میشه روش دیتشویی رو بم بگین که چجوری بش اموزش بدم و اینکه اولین کاری که باید بکنم وقتی اولین بار اومد توی خونه چیه ؟
  لطفا بگیددد

  • مانیا گفته:

   اصلا سر و صدا نداره. خیلی کم پارس می کنه. کاملا مناسب آپارتمانه

 19. مانیا گفته:

  سلامسلام دوستان من یک توله سگ شیتزو دارم که 3 ماهشه و مادست. رنگش کرم و سفید . کاملا اجتماعی و مودب و سرزنده و شادابه. با وسایلش میفروشمش بیرون از خونه پی پی میکنه رو پد هم دستشویی میکنه خیلی ناز وخوشگله ولی متاسفانه مجبور هستم ک بفروشمش. لطفا درصورت تمایل به شماره 09190021564 پیام بدین یا تماس بگیرین.

 20. مانیا گفته:

  اولین کار اینه که با شامپوی مخصوصش بشورینش. یه پارک لازم داره و یک سینی برای دستشویی کردنش. و البته ظرف غذا. که این جزو وسایل سگ هست. و یه سری کارای تربیتی را هم باید رعایت کنین.

 21. Deli گفته:

  سلام،کسی میدونه قیمت سگ شیتزو چقده؟آخه توی هر سایتی نگاه میکنم یه قیمت زده..کسی میدونه توی چه رنج قیمتیه؟ممنون میشم بگین

 22. معماری رضا گفته:

  سلام دوست من، نزدیک 5 سال هست که من سگی در منزل دارم که از نژاد شیتزو است، این حیوان اگر بازیگوش و دوست‌داشتنی است ولی یکسری مسائلی داره که باید دقت کنی، اولا فکر کن دوستی داری که سنش 4 ساله هست و هیچ وقت بزرگ نمی‌شود و مشکلات یک نوزاد 4 ساله را همیشه خواهد داشت و دوما برای نگهداری علاقه شما به تنهایی کافی نیست و یک کار گروهی را می‌طلبد و سوما جدا این حیوان از احساسات زیادی برخوردار است که نمی‌شود براحتی اورا در مواقع مهمانی و بیرون رفتن و یا مسافرت در جایی به امانت گذاشت و عملا باید از نزدیک خودت دور نگه اش نداری و مسائلی مانند بهداشت عمومی و خصوصی اش خیلی خیلی سخت تر از یک انسان بزرگ 11 ساله هست و یادت باشد او احساساتش خیلی بالاست وتحمل هیچگونه سختی ندارد، با تشکر معماری

 23. ابوالفضل 11 67 گفته:

  سلام من ابوالفضل هستم 11 سالمه من عاشق سگهام مخصوصا نژاد ژرمن، هاسکی وشیتزو اما مادرم بدش میاد پدرم خودش قبلا داشته اونم دوست داره اما مادرم اجازه نمیده من باید چیکار کنم لطفا کمکم کنید من اهوازیم لطفا بگید

 24. کاپو 🐶 گفته:

  مامان منم میگفت یا جای منه تو این خونه یا جای سگ ولی وقتی خریدم آوردم تو خونه ۱ هفته نکشید عاشقش شد، الان بیشتر به سگم میرسه تا من 😂

 25. اسمم رو Ella صدا كنيد 🤩 🤩 گفته:

  سگ عالى عالى حرف نداره من خودم يكى دارم هوش اونا حرف نداره. من هرچى بهش ميگم سريع گوش ميده و يادميگيره با كوچك ترين اشاره متوجه كار خوب يا بدش ميشه و خيلى عاقل هست بهترين نوع سگ براي آپارتمان هست بازى دوست داره اما بيشر خودش با خودش بازى ميكنه و اگر ما نخوايم با اون بازى كنيم با ما كارى نداره بسيار راسته هست و با بچه ها خوبه ولى اگر صاحبش اجازه بازى با طرف مقابل رو بهش نده به هيچ عنوان نزديك نميشه و سگ باهوش و عاقل هست قيمت و شكل زيبا و عالى هم داره
  من كه كلي راضي هستم
  اسم سگ من هم Ella هست

  • گیلدخت گفته:

   سلام خدا رو شکر که اینقدر سگ تون خوب و خوش اخلاق ِِ
   میشه بگید نژادش چیه؟

 26. علیرضا گفته:

  سلام به همه دوستان ببخشید من سگ واقعا خیلی دوست دارم و حوصله همه کارش را هم دارم فقط سگ میشه تو پارکش باشه بیرون نیاد؟!چون خانوادم با نجاستش مشکل داره ولی هر جمعه زودتر نشه دیرتر نمی‌شه ببرمش بیرون از پارکش میشه باهاش بازی و دستشویی کنه؟!چون من تاحالا سگ نداشتم ممنون میشم جواب بدید و دوستان سگ اشتیپز بهتره یا شیتزو برای شرایطی دارم؟!

  • سونیا گفته:

   سگ رو که نمیتونید تو پارکش زندونی کنید به واق زدن میوفته چون نیاز داره انرژیش رو خالی کنه و بازی کنه

 27. ممد مهدی گفته:

  اگه بتونی با یک مربی تماس برقرار کنی که خیلی راحته!
  راستی کدوم کار؟

 28. ممد مهدی گفته:

  سلام مریم خب اول بگو که سگت چند ماه داره و این که شاید واسه صاحب قبلیش دلش تنگ شده چون من خودم این رو تجربه کردم.
  اگه بی دلیل و مکرر پارس کرد دلیلش همینه
  😅یا هم اینکه خونتون روح داره 👻

 29. شادی گفته:

  سلام دوستان.من یه سگ‌مالتیز دارم.واقعاعاشقشم.اونم وقتی توله بود همش پی پی میکرد اینوراونور،واقعا ناراحت بودم از این قضیه.چون باخودم مغازه میبرمش،خیلی اعصابم خورد میشد.هرکاری میکردم درست نمیشد.یه روز که پی پی کرد،عاجزانه گریه میکردم بلند بلند،و پی پیشو نشونش میدادم و میگفتم چرا اینجا 😭یه چند دقیقه ای گریه میکردم و اون میومد لیسم میزد،ویکم میگذشت،ومن بازم اونو نشونش میدادم وبلند گریه میکردم و دوباره اومد صورتمو لیس زد.خیلی مهربونه.بعدش دیگه خودشو نگه میداره،حتی جیش هم نمی کنه.فقط برای اطمینان یه پد بزارید،سگ من رو پد چندوقت جیش کرد،ولی زوزه میکشید تا ببریم بیرون پی کنه.الان دگ هردوتاشو بیرون انجام میده.یبار صبح ساعت ۱۰میبرمش بیرون،یبارم غروب ویبار اخر شب.البته خودش بهم میفهمونه که دستشویی داره.هراز گاهی بهش میگم میشا بریم پی پی؟واونم عکس العمل نشون می ده و من میبرمش.مثلا یا میره جلو در.یا دم تکون میده و یا باسنشو رو زمین فشار میده.من عاشقشم.امیدوارم میفید بوده باشه متنم

 30. مهشید گفته:

  سلام من سگم شیتزو سوپرفلت هست ۲ونیم ماهشه،خیییلی کوچیکه شیر مادر نخورده ولی خیلی به تغذیه اش میرسم شیر مخصوص ماست پروبیوتیک و غذاهای خشک خوب،نمیدونم از چندماهگی بزرگ میشه فک کنم یک کیلوام نشده،بنظرتون از چندماهگی تقریبا بزرگه خیلی داخل دستو پا میره 🤣اذیت میشم

 31. سعید گفته:

  سلام من یه شیتزو تریر 4 روز خریدم 5 سالشه وقتی غذا میخوره و یا چند لحظه به حال خودش رها میشه رفتار عجیبی از خودش نشان میده پا سمت چپش رو یه مقدار میگیره بالا و شروع میکنه به حالت تهاجمی واق واق کردن و خرناس کشیدن که باعث ترس بچه ها شده تو خونه و به محض صدا کردنش به حالت طبیعی بر میگرده لطفا اگه کسی دلیلشو میدونه [اینجا بگه] ممنون

  • asali گفته:

   به احتمال زیاد از دستشویی کردنشه چون گفتید پاش رو میده بالا و واق واق میکنه این حالت برای سگ خوب نیست و عصبی میشه

 32. الهام گفته:

  سلام احتمالا سگتون نر هست و زمان جفت گیریشه. براش یه ماده پیدا کن انرژیشو تخلیه کنه. و گرنه در اولین فرصت سعی میکنه فرار کنه. اگه هم ماده است حتما جیش داره.😁😁

 33. eli گفته:

  سلام احتمالا سگتون نر هست و زمان جفت گیریشه. براش یه ماده پیدا کن انرژیشو تخلیه کنه. و گرنه در اولین فرصت سعی میکنه فرار کنه. اگه هم ماده است حتما جیش داره.😁😁

 34. علی گفته:

  سلام لطفا شماره تماس آشنای شما که فروشنده سگ هست . برای بنده واتساپ یا پیامک کنید . متشکرم

 35. محیا گفته:

  سلام سگ من شیتزو تریر ۷ ماهه است ۲ هفته است که خریدم ولی متاسفانه از بس اینور و اونور پی پی میکنه امروز مشتری اومد کلی هم گریه کردم و قرار شده فردا بیان ببرنش مادرم بخاطر ریزش موهاش و دستشویی زیاد نمیزاره بیارمش بیرون بعد تو اتاق خودم حبس همش بیرون هم نمیتونم زیاد ببرمش اصلا تنها نمیمونه مثلا تا تنها میشه پارس میکنه بعدم که میرم پیشش میاد بغلم گریه میکنع میخوام غذا بخورم باید زود زودی بخورم دستشویی هم که پیش در رو سرامیکا میکنه همش اوجا دستشویی میکنه اما اگه ببرمش تو حال دیگه بر نمسگرده تو اتاق همونجا تودحال خرابکاری میکنه ولی حالا از بس گریه کردم قبول کردم که فردا بیان ببرنش و بعد دوباره برام ی توله بخرن که بتونم یادش بدم ولی باز سگ خودمو خیلی دوست دارمو همش گریه میکنم و ناراحتم اما با این قضیه کنار اومدم چون گناه داره نیاز داره بره بیرون اما همش حبس تو اتاقم و من از خودگذشتگی میکنم یعنی دلتنگی خودمو میزارم کنار و میگم سگم راحت باسه و زندونی نشه فقط بگید بهترین روش برای دستشویی سگ چیه و لطفا روش های روزنامه و برای دستشوییش ببرمش تو پارک رو نگید چون من خونمون اپارتمانه و فقط ۱۳ سالمه نمیتونم همش برم بیرون و مادرم با این قضیه دستشویی تو منزل کنار اومده فقط مشکلش اینه که هرجا میرسه دستشویی میکنه و همه جا به گند میکشه و ممنون میشم راهنمایی کنید هم برای دستشویی هم اینکه واسه من که مشکلاتم اینه چه سگی پیشنهاد میکنید؟ خوشگل و ملوس باشه و با قیمت کم یعنی در حد ۵ ملیون نباشه با تشکر محیا هستم از اهواز و اسم سگم مکس است

 36. asali گفته:

  معذرت میخوام شهر من مشخد هست ودنبال این نوع سگ هستم اگر کمکی کنید و بگید قیمتش چنده ممنون میشم.

 37. Fargam گفته:

  من یک توله سه ماهه دارم که با کلیه لوازم نگهداری و بهداشتی می‌خواهم بفروشم.

 38. لیلی گفته:

  سلام.یه سگ شیتزو مهمون ما شده ولی میخواستم بدونم‌ چرا بو میده؟ایا همه شیتزو تریر ها بو میدند، در صورتیکه گفتند دو روزه که بردنش حموم.

 39. Amir گفته:

  سلام دوستان سگِ شیتزو تریر دارم که 1سال و نیمش هست والان چند وقت هست که شروع کرده به گاز گرفتن دم و پهلوش پیش دام پزشک بردم یدفه نسخه داد که یه شامپو بود و یه قرص و پماد انِ اِن که استفاده کردم یکم بهتر شد ولی بازم شوع کرد ایندفعه تو سه مرحله یک روز درمیون یه امپول تزریق کرد و پماد و شامپو رو گفت ادامه بده اِندفعه واقعا خوب شده بود ولی 2 روز که بازم شروع کرده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 40. Ali گفته:

  سلام دوستان سگِ شیتزو تریر دارم که 1سال و نیمش هست والان چند وقت هست که شروع کرده به گاز گرفتن دم و پهلوش پیش دام پزشک بردم یدفه نسخه داد که یه شامپو بود و یه قرص و پماد انِ اِن که استفاده کردم یکم بهتر شد ولی بازم شوع کرد ایندفعه تو سه مرحله یک روز درمیون یه امپول تزریق کرد و پماد و شامپو رو گفت ادامه بده اِندفعه واقعا خوب شده بود ولی 2 روز که بازم شروع کرده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 41. Amir گفته:

  سلام دوستان سگِ شیتزو تریر دارم که 1سال و نیمش هست والان چند وقت هست که شروع کرده به گاز گرفتن دم و پهلوش پیش دام پزشک بردم یدفه نسخه داد که یه شامپو بود و یه قرص و پماد انِ اِن که استفاده کردم یکم بهتر شد ولی بازم شوع کرد ایندفعه تو سه مرحله یک روز درمیون یه امپول تزریق کرد و پماد و شامپو رو گفت ادامه بده اِندفعه واقعا خوب شده بود ولی 2 روز که بازم شروع کرده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 42. nasim گفته:

  تایمی که سر کار هستم اگر این سگ توی خونه تنها بمونه اشکالی داره؟ تنها مشکلم برای خرید سگ اینه

  • گیلدخت گفته:

   اگر مدت تنها بودنش طولانی باشه اصلا صلاح نیست. سگ بیچاره افسردگی و اضطراب جدایی می گیره که دردسرساز برای خودتون میشه .
   بعضی نژاد ها بهتر تنهایی رو تحمل می کنن اون هم نه بیش از ۴ ساعت

 43. ghazal گفته:

  مامان من یدونه میخاد برام بگیره ولی دو دله عاشقش شده ها ولی میترسه صاحب خونه قبول نکنه یا من نتونم از پس نگهداریش بر بیام ولی همه شرایطش رو قبول دارم

 44. رها گفته:

  من یکی دارم دست میده خواهش می کنه همه چیز بلده ولی بخاطر اینکه تنها بودن را تهمل نداشت بردمش پیش مادرش انقدر خوش حال هست گفتنش اسونه شگ خیلی دردسر داره

 45. شاهرخ گفته:

  سلام،پدر من قراره که در آینده برام یه سگ بگیره که من احتمالاً شیتزو رو انتخاب کنم بعد از طرفی پدر و مادر من از سگ بدشون نمیاد و خیلی هم دوست دارن ولی دوست ندارن که داخل خونه راهش بدم و مشکل دیگه اینه که ما والا کلی فامیل مذهبی داریم که اگر یه بار بخوان بیان خونه ما مهمونی تمایزشون هم خونه ما صد در صد میخونن و من هم نمیتونم به خاطر یه سگ مانع از رفت و آمد فامیلی بشم؛تورو خدا به من یه کمکی اگر میتونین بکنین چون چند وقته من احساس میکنم یکی از ارکان مهم زندگی خودم رو ندارم که اونم داشتن یه سگ باوفا هست

  • شاهرخ گفته:

   و مشکل دیگه هم اینه که چطور پدر و مادرم رو متوجه کنم که سگ که میگن خیلی ببخشید(سگ جونه)اینطور نیست و باید غذای سالم بخوره وگرنه بیماری میگیره

 46. شاهرخ گفته:

  سلام،من پدر من در آینده قراره برام یه سگ بگیره که منم احتمال زیاد شیتزو رو انتخاب کنم،پدر مادر من خوششون هم میاد از سگ ولی دوست ندارن که من سگ رو داخل خونه بیارم و مشکل بعدی این که ما کلی فامیل مذهبی داریم که اگر بخوان یه رو خونه ما مهمونی بیان شاید بخوان نماز بخونن خونه ما و این که من برای این دوتا مشکل باید چیکار کنم، خیلی ممنون میشم اگر جواب منو بدین چون من الان چند وقته که حس میکنم یکی از ارکان مهم زندگیم که داشتن به سگ خوب و باوفا هست رو ندارم ودلم داره لک میزنه😔

 47. شاهرخ گفته:

  سلام،من پدر من در آینده قراره برام یه سگ بگیره که منم احتمال زیاد شیتزو رو انتخاب کنم،پدر مادر من خوششون هم میاد از سگ ولی دوست ندارن که من سگ رو داخل خونه بیارم حالا به خاطر کثیف کردن و ریزش مو و مشکل بعدی این که ما کلی فامیل مذهبی داریم که اگر بخوان یه رو خونه ما مهمونی بیان شاید بخوان نماز بخونن خونه ما و این که من برای این دوتا مشکل باید چیکار کنم، خیلی ممنون میشم اگر جواب منو بدین چون من الان چند وقته که حس میکنم یکی از ارکان مهم زندگیم که داشتن به سگ خوب و باوفا هست رو ندارم ودلم داره لک میزنه😔

  • پارمیدا گفته:

   ببینید اگه والدین راضی نیستن و می خواهن سگ رو بیرون نگه دارن به خاطر فامیل و ریزش مو و … به نظر منی که سگ دارم باید پا روی دلتون بزارید چون خانواده باید کامل راضی باشن چون اگه نباشه به مشکل می خورید و مجببور به واگذاری یا فروش سگ میشید که اون سگ هم احساس داره

  • Hossien گفته:

   ببین‌ منم همین مشکل داشتم ،اینا موجودات فهمیده ای هستن واکسن به موقع بزن ریزشی والا من ندیدم فهم داره دستشویی اویل گیج میزنه الان برا من میره دستشویی پارس میکنه یعنی بیا بشور پت هم هست با جاش بگیر تو همون اتاق نگه دار هفته ای هم حمام ببر حتما برا خونه میخوای ماده بگیر ،اگه گرفتی هیچ وقت دعواش نکن احساسی که سگ داره آدم نداره من یک بار دعوا کردم بخدا گریه کرد دیگه تمام نمیدونم چند تا خواب دارید من برای این خواب جدا درست کرد م میتونی اتاق خودت هم بزاری ،خیلی خیلی این نژاد خوبه واکسن سرموقع بزن توله هم بگیر خودت عادت کنه

 48. tania گفته:

  سلام من قراره سگ پاکوتاه بیارم می خوام داخل خونه نگه دارم می خواستم بدونم قطره هایی که جای دستشویی جواب میده من سگ ژرمن دوبرمن دو رگ داشتم دامپزشک گفت جواب نمیده خواستم از شما بپرسم برای سگ پا کوتاه جواب میده چون یکی قراره بهم بده براش قطره بگیرم ممنون

 49. مهدی گفته:

  سلام من یه سگ شیتزو نر دارم سه سالشه .خیلی آروم وباهوشه. اصلا پارس نمیکنه. میخوام به کسی بدم که خیلی خوب ازش مواظبت کنه

 50. پارمیدا گفته:

  سگ من ژرمن هست نه شیتزو و وقتی توله بود اینکار را می کرد مخصوصا وقتی عصبانی می شد یا لجش می گرفت دلیلش هم این بود که تخلیه انرژی نشده به اندازه کافی و می خواهد انرژی خودش را تخلیه کنه اگه هنوز هم با هاش این مشکل را دارید سعی کنید صبح ها یا شب پیاده روی طولانی برید یا تو خونه باها بازی کنید از اونجایی که شیتزو نزاد کوچیک هست انرژیش را به راحتی با کمی بازی می تونید تخیله کنید ولی را راحتر پیاده روی است

 51. محمد گفته:

  سلام بنده تعدادی
  توله پامرانین وشیتزو سوپر فلت اصیل دارم
  تعداد محدود اگر خواستین در خدمتم
  در خدمتم دوستان بنده مجموعه دار نیستم داخل خونه خودمون نگه داری میکنم در بهترین شرایط ممکن با قیمت های مناسب
  کسی خواست در خدمتم

 52. متوچهر گفته:

  سلام یک سگ ناز ۳ ماهه شیتزو دارم جای دستشیشو بلده و میگم دست بده دستشو میاره بالا دست میده خیلی شیطون و مهربونه اصلا سر صدا نداره و نر هست میخوام بفروشمش

  صلا سر صدا نمیکنه بازی گوش و شیطونه میخوام بفروشمش

 53. سلطان گفته:

  سلام.من قصد خرید سگ دارم.توی نژاد تریر و کراس و مالتیز دو دلم.میتونید راهنماییم کنید
  تریر ۱۵روزشه ۲ تومن
  کراس ۱ماهه ۲و نیم
  مالتیز ۱ماهه ۳و نیم
  تو رو خدا راهنماییم کنید عجله دارم
  ۳تا بچه دارم دوتا ۵ساله یه ۹ساله که خیلی عاشق سگن و شیطون
  خونمونم ویلاییه و حیاط داره

 54. Mona...molaei گفته:

  سلام دوستان یکی از بدی های سگ شیتزو اینکه دیر. عادت به جای دستشویی خودش می‌کنه و اینه اگه با قلاده به جایی ببرینش اعظیت و آشفته میشه

 55. محمدرضا گفته:

  من به زور برام سگ گرفتن بعد میگم وسایل چی میگن همین که هست بعد توقع دارن سگه بره تو جایی که میخوان دستشویی کنه یا……… اگه میخواین سگ بگیرین همون اول با وسایل بگیرین

 56. Hossien گفته:

  من اوایل از سگ بدم میومد ولی از روزی که با این فرشته کوچولو آشنا شدم و خانومم به اصرار اوردش، فهمیدم اینا فرشته های خدا وند هستن پدرم مادرم اول راه نمیدادن بخدا الان هفته ای میگه دلم تنگ شده بیارش ،بخدا معرفتی که این حیوان داره آدم نداره ،دوستان اصلا خواهشا با دعوا به این حیوان زبان بسته نخواید آموزش بدبد دل هاشون نازک هست بخدا اگر یه روز یکی میگفت سگم گریه کرده خنده مسخره میکردم ولی الان باور میکنم ،عمرا از خودم جداش نکنم چون خرجی که من برای این میکنم میدونم کم تر کسی اینجور خرج کنه اتاق درست کردم پر وسایل بازی براش بخدا چون عاشق محبتش شدم همه کار میکنم براش

 57. امیرعباس گفته:

  درود، لطفا جهت دراختیار گرفتن یک توله شیتزو نر اطلاعات لازم را بفرمایید.

  • پوپک گفته:

   اگه کسی تو استان گیلان-لنگرودهستش و سگ خوشگل شیتزو تریر چشم تیله ای بخواد من می تونم سگمو بهش بدم به قیمت 3و 700 البته اگر واقعا دوسش داشته باشه بهش تخفیف میدم فقط خوب ازش نگهداری کنه. من مدتی هست شرایط نگهداری ندارم. ببنید عاشقش می شید.

  • پوپک گفته:

   من 3و 700 گذاشتم فروش- بستگی داره که صاحبش بر اساس یک سری فاکتورها، چقدر قیمت بذاره و خریدار ببینه براش می ارزه یا خیر؟!

 58. سمیرا گفته:

  شیتزومالتیز من هم اصلا تو خونه دستشویی نمیکنه خیلی منتظر هم بمونه اما صبر می‌کنه ببرمش بیرون،با حرکات خاص متوجهم می‌کنه که برای دستشویی ببرمش بیرون و این کارشون بیشتر دوست دارم تا واسه خونه آموزش ببینه

 59. محمد گفته:

  کسی که مسولیت نگه داشتن سگ قبول میکنه باید قید خیلی چیز ها روبزنه نگه داریش بسیار سخت وهزینه دار هست . رفتن به مهمانی و گردش خیلی چیزهای دیگر متاسفانه فرهنگ مان اشتباه هست سگ بهترین مخلوق خداوند هست

 60. کامران گفته:

  سلام من دوتا توله شیتزو تریر دارم.دقیقا 10روزشونه خیلی قشنگن میخوام ردشون کنم

  • حامد گفته:

   سلام بردیا جان من توله ۲ماهه دارم تازه از شیر مادر گرفتمشون .آماده آموزش دادن و تربیت شدنه .باهوش و بازیگوش و خیلی خاستنیه.دوست داری بهم زنگ بزن تا عکسشو بفرستم ……

 61. مریم گفته:

  سلام من یک سگ شیتزو دارم اما چون کارمند هستم نمی تونم خوب ازش مراقبت کنم اگر کسی پیدا بشه که خیالم راحت بشه خوب ازش مراقت می کنه حاضرم بفروشمش

 62. حامد گفته:

  سلام من کامرانم .تعداد ۴تاشیتزو ۲ماهه دارم خیلی ناز و بازیگوشن .برای فروش …….. بهم زنگ بزنید

 63. محسن گفته:

  درودبرشما من هم نژاد نر شیتزو سوپرفلت ودارم اراک هستم ودنبال ماده میگردم ازهمین نژاد تا جفت بزنم

 64. محسن گفته:

  من شیتزو سوپرفلت نر دارم دنبال ماده میگردم جفت بزنم
  شهر اراک هستم

 65. غزال گفته:

  سلام من سگ شیتزو تریر خریدم تقریبا ۴ سالشه.جای دستشویی شو بلده اسمشو صدا میکنی.نگاه می‌کنه.ولی هیچ گونه فعالیتی نداره و فقط تو خونش دراز می‌کشه و می‌خوابه و اصلا اصلا واق واق نمیکنه و صدایی ازش درنمیاد.لطفا راهنماییم کنید

 66. یاز ولی پور گفته:

  من ۱۲ سالم هست واقعا میخورش خوام یگ سگ بخرم من واقعا عاشق حیواناتم تازه هم دوست دارم دام پزشک بشم من اهواز ی هستم مامان بابایی 🤐نمی زارم یک یگ از نژاد شینزو بخرم
  بگین بابا جان چیکار کنم-و تازه این اسم اصلی من است هبچ هم عجیب نیست
  😊😊😊

 67. شه رضا گفته:

  سلام من از شمال مازندران هستم حدود چند روزی است یک سگ نژاد شیتزو در ییلاقمان به خانه ی پدر و مادرم پناهنده شد انگاری گم شده بود چند روزی ازش نگهداری می کنیم و امیدواریم صاحبش پیدا بشه اگر کسی تو این پیج هست که از گم کردن سگ نژاد شیتزو صحبتی کرده خوشحال میشم نشانی از سگی که گم کرده بزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.