گربه نژاد آبسینیان ؛ تاریخچه و مشخصات ظاهری و رفتاری

گربه نژاد آبسینیان

گربه نژاد آبسینیان  Absynnian cat

یکی از قدیمی ترین نژادهای گربه در دنیا گربه نژاد آبسینیان یا گربه حبشی است. هرچند آبسینین نام کشور اتیوپی یا حبشه است ولی این نام ارتباطی به این کشور ندارد و در انگلستان این نامگذاری صورت گرفته است. در نقاشی های مصر باستان می توان تصاویر این نوع گربه را مشاهده نمود. در اعتقادات مصریان باستان گربه نر متعلق به خدایان خورشید و گربه ماده مربوط به الهه های مصری است.

در حال حاضر گربه نژاد آبسینیان بیشتر در انگلستان پرورش داده می شود. گربه نژاد آبسینیان (Absynnian cat) به عنوان یکی از نژادهای روسی، گربه انگلیسی و حتی گربه اسپانیایی شناخته می شود و ریشه معاصر آن مورد اتفاق نظر نیست. براساس تحقیقات ژنتیکی احتمالا ریشه این نژاد به اقیانوس هند بر می گردد. البته پرورش کسترده این گربه در انگلستان صورت گرفته است و امروزه در انگلستان، ایتالیا، کانادا، استرالیا و نیوزلند به عنوان یک گربه خانگی محبوب فراوان است.


مشخصه های ظاهری

از مشخصه های گربه نژاد آبسینیان گوش کشیده، پاهای لاغر و جثه کوچک آن است که  در مجموع باعث زیبایی آن شده است.  


مشخصه های رفتاری

لج بازی، فعالیت زیاد، صمیمیت و بازیگوشی از ویژگیهای رفتاری گربه نژاد آبسینیان بوده و در محیط غریبه آرام و خجول است. آب بازی و حمام کردن را نیز به اندازه بازی دوست دارد. جثه متوسطی دارد و در رنگ های قرمز، آبی، نقره ای، آهویی و سفید یافت می شود. جمع گریز نیست ولی برای همه جا بردن و به همه نشان دادن مناسب نیست.

برای بررسی غذای گربه در انواع مختلف میتوانید به روی این “غذای گربه” کلیک کنید.

منابع :

پارسی پت به نقل از catzinc.org – مترجم پارنیا.خ
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.