بایگانی دسته‌ی: آشنایی با نژادهای سگ

آشنایی با نژادهای سگ از نظر خواستگاه و محل پیدایش، ویژگیهای ظاهری، فیزیکی و جسمی، طول عمر، ویژگیهای رفتاری، خطر برای کودکان، مشکلات نگهداری و نیازهای بهداشتی، نیازهای تغذیه ای و ملاحظات دیگر به علاقمندان به پرورش و نگهداری از سگ کمک فراوانی می کند.

سگ نژاد هاسکی ؛ Husky ویژگی های ظاهری و رفتاری

سگ نژاد هاسکی

تاریخچه سگ نژاد هاسکی موطن اصلی اش سیبری می‌باشد. در سال 1909 به آلاسکا برده شد. برای قرنهای متوالی از هاسکی بعنوان سگ سورتمه و چوپان استفاده می‌شد. سگهای فوق العاده‌ای برای کار کردن در شرایط آب و هوایی سخت و سرد سیبری می‌باشند.

سگ نژاد شیتزو ؛ مشخصات ظاهری و ویژگیهای رفتاری

سگ نژاد شیتزو

سگ نژاد شیتزو جز نژاد سگ های عروسکی و یکی از محبوب ترین ومعروف ترین نژاد های جهان است محبوبیت این نژاد گاهی تا این حد است که با وجود تنوع بسیار زیاد در سگ های گونه عروسکی عده ای این نژاد را حتی با وجود قیمت بالایی که دارد به موارد دیگر ترجیح می […]

سگ نژاد دوبرمن؛ خصوصیات ظاهری و رفتاری

سگ نژاد دوبرمن

سگ نژاد دوبرمن Doberman | در ناحیه آپولدا واقع در آلمان ریشه دارد و درسال ۱۹۰۰ به طوررسمی شناسائی شده است. این نژاد اندازه متوسط و ظاهری خوش تراش دارد. قدرت عضلانی زیاد آن در نگاه اول جلب توجه می کند.

سگ نژاد ژرمن شپرد – ویژگیها و خلق و خو

سگ نژاد ژرمن شپرد

سگ نژاد ژرمن شپرد ” German Shepherd ” | در بین سگهای گله و مزارع این نژاد توسعه بسیار زیادی یافته است. ژرمن شپرد از سال 1914 از آلمان به بسیاری از نقاط جهان انتقال یافت. نام نژاد به زبان آلمانی “Deutscher Schaferhund” –  و در زبان انگلیسی “German Shepherd” میباشد که این نام در […]